Vizážistika

 

Barevná typologie

 

Barevná typologie (někdy též nazývaná barvová typologie) vychází z rozlišení teplých a studených barevných tónů, které jsou patrné z naší přirozené barvy pleti, vlasů a očí. Podle toho lze pak člověka zařadit do určitého barevného typu.

Základní rozdělení je na čtyři typy: dva studené, což je zima a léto a dva teplé, kam patří jaro a podzim. Podrobnější odborné rozdělení u základních typů rozlišuje další podtypy (světlá zima x matná zima, zářivé léto x syté léto, syté jaro x matné jaro, světlý podzim x zářivý podzim).

Určité barvy dokážou obličej omladit, zjemnit, prozářit, nevhodné barvy mu naopak mohou přidat na létech, zvýraznit vrásky, dodat unavený výraz. Je to dáno tím, že se světlo, které se odráží od barvy na oblečení, přenáší na obličej.

Pokud si žena zvolí oblečení, šperky a líčení v barevném odstínu, který jí lichotí, pak se její celkový vzhled sladí a umocní její přirozenou krásu a půvab. Proto je důležité, aby ženy znaly, která barevná škála z celé palety barev, je pro ně ta nejvhodnější. S pomocí vizážistky tyto barvy samy objeví a naučí se je vhodně kombinovat.

 

Líčení

 

Líčení můžeme rozlišit na několik typů.

Nejvíce bývá uplatňováno líčení denní, večerní/slavnostní a svatební.

Potřebuje-li žena vypadat perfektně na obchodní jednání, zvolí bussines make-up.

Foto make-up, nebo make-up pro fotoportrét a prezentační fotografii, je zase určen pro modelky  Líčení je většinou stupňováno - od nahého po extravagantní. Dalším typem líčení je pak líčení na módní přehlídky, které je většinou výrazné a musí ladit s prvky předváděné módní kolekce.

 

 

Vizážistika

Vizážistika

Textové pole:  KOSMETIKA
Textové pole:  Hlavní stránka
Textové pole:  Ceník - Vizážistika